ביטול כתב אישום על ידי עורך דין צבאי

עורך דין עדי כרמלי

נתפסת משתמש בסמים במהלך שירותך הצבאי? ביצעת עבירת נשק בשל החזקה של נשק המנוגדת להוראות הבטיחות? רצוי שתפנה במהירות האפשרית לעורך דין צבאי המתמחה במשפט הצבאי, על מנת שיפעל למען התוצאות הרצויות עבורך, היינו למען ביטול כתב האישום.

מדוע כדאי לחייל שהוגש נגדו כתב אישום להצטייד בעורך דין צבאי?

מי שיכולה להורות על ביטול של כתב אישום היא הפרקליטות הצבאית, תהליך שבדרך כלל מתבצע כאשר החייל מיוצג על-ידי עורך דין שמכיר את המערכת הצבאית, על אופן הפעולה שלה ושיכול להוכיח כי הראיות הקיימות נגד הנאשם אינן מספקות כדי להרשיעו. חוק השיפוט הצבאי מסדיר את נושא ביטול כתבי האישום שמגישה הפרקליטות הצבאית וקובע, כי הפרקליט הצבאי הראשי רשאי להחליט על ביטולו של כתב אישום שהוגש לבית הדין הצבאי, זאת במידה והדין טרם הוכרע. עוד קובע החוק, כי במידה והנאשם נמצא במעצר, עם ביטול כתב האישום הוא ישוחרר ממעצרו, אלא אם כן קיימות סיבות אחרות להחזיקו במעצר.

חייל שמוגש נגדו כתב אישום רשאי על פי חוק להיות מיוצג על-ידי עורך דין, על מנת שיבוצע לו הליך משפטי הוגן, כאשר עורך הדין יכול להיות סנגור צבאי או עורך דין פרטי, שבקיא ברזי המערכת הצבאית ושיש לו אישור להופיע בפני בתי הדין הצבאיים. ייצוג חיילים על ידי עורך דין צבאי היא דרך טובה להגדיל את הסיכויים שכתב האישום נגד החייל יבוטל, זאת בזכות השליטה של עורך הדין הצבאי בדיני הצבא ובשל הניסיון שיש לו בייצוג חיילים שהואשמו בקשת רחבה של עבירות פליליות במסגרת שירותם הצבאי, החל מעבירות סמים קלים ועד עבירות עריקה. מאחר שחיילים במהלך שירותם הצבאי כפופים לחוקיה של המסגרת הצבאית ומכיוון שפעמים רבות נוטה הצבא להחמיר בעונשיהם של חיילים שעברו עבירות פליליות שייתפסו במערכת האזרחית כקלות, רצוי שחייל ידאג לקבל ייצוג הולם על-ידי עורך דין צבאי, זאת על מנת שלא ייאלץ להתמודד עם ההשלכות של העבירה שביצע, שעלולות להיות כאמור, קשות.

כמה מילים על העבירות בעטיין יכולה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד החייל

העבירות הפליליות הנפוצות ביותר המתרחשות במסגרת הצה"לית הן עבירות עריקה, עבירות שמבצעים חיילים נגד פלסטיניים על רקע חריגה מעקרונות המשפט ההומניטרי הבינלאומי, עבירות סמים ועבירות נשק לסוגיהן השונים. פעמים רבות, קיים בלבול בין עבירות משמעת שנעשות במסגרת הצבא לבין עבירות פליליות, כך שרבים נוטים לחשוב כי חייל שהתנהג באופן לא נאות יכול להיות מואשם בעבירה פלילית. למעשה, מבחין הצבא בין עבירות משמעת, הנידונות בבית הדין המשמעתי לבין עבירות פליליות הנידונות בבית הדין הצבאי, כאשר בניגוד לחייל שמואשם בעבירת משמעות, חייל שמואשם בעבירה פלילית רשאי להצטייד בעורך דין על מנת להגדיל את הסיכויים שיבוטל כתב האישום ושהוא ייצא זכאי.

 

עו"ד עדי כרמלי: "כשוטר לשעבר אני מכיר היטב את ההליך הפלילי משני צדדיו – כך אני מצליח לחלץ את הלקוחות שלי במהירות ובמינימום פגיעה. ייצוג חשודים ונאשמים בהליך פלילי הוא בבחינת הצלת נפשות עבורי – אני מוצא שליחות בהוכחת חפותו של כל אדם ונהנה להילחם על כך".

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:מטוס.אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

עורך דין עדי כרמלי
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:כוכב.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 077-9974099

 


לייעוץ ראשוני חייג:

077-9974099


מידע חשוב נוסף