כמה טיפים בסיסיים ממשרד עורכי דין המתמחה בדיני משפחה

כמה טיפים בסיסיים ממשרד עורכי דין המתמחה בדיני משפחה

משרד עורכי דין העוסק בדיני משפחה, מקבל לטיפולו סוגים שונים של תיקים. התמחותו המרכזית של עורך דין משפחה, היא הליך הגירושין, על כל הכרוך בו. עם זאת, מטפל הוא גם במגוון רחב של נושאים נוספים כמו הסכמי ממון, צוואות וירושות, אימוץ וכיו"ב.

כיצד מתמודד עורך דין משפחה עם תיקי גירושין? עליו לקחת בחשבון את מרוץ הסמכויות בין הערכאות ולהיות רגיש לרצונותיו של הלקוח.

עריכת הסכם ממון היא מומחיות של עורך דין משפחה. מהו הסכם ממון ומתי אפשר לעשות אותו?

מעוניינים לכתוב צוואה? משרד עורכי דין משפחה, מעניק ייעוץ משפטי ולווי צמוד בעריכת צוואה.

כיצד עורך דין משפחה מתמודד עם תיקי גירושין?

הליך הגירושין, מלווה באופן טבעי, בקושי רגשי גדול עבור שני בני הזוג. קושי זה מהווה מכשול משמעותי בניהול הליך הגירושין.

לפיכך, עורך דין משפחה המטפל בתיקי גירושין, פועל לקידום הליך הגירושין מבחינה משפטית, מבחינה פרקטית, תוך מתן דגש על הרגישויות של הלקוח ועל המטרות החשובות לו ביותר בהליך.

ישראל, מתנהלים הליכי גירושין בבית הדין הרבני ו/או בבית המשפט לענייני משפחה. זוגות המבקשים להימנע מסחבת משפטית, יכולים לנהל משא ומתן על ענייני הגירושין, לגבש הסכם ולהעבירו לאישור בית המשפט.

בני זוג אשר החליטו להתגרש, צריכים להסדיר ביניהם שלושה עניינים מרכזיים:

1. משמורת הילדים: יש להחליט בעניין משמורת הילדים והסדרי הראייה.

2. גובה המזונות: סכום המזונות, צריך להיות בהתאם לרמת ההכנסה של ההורה ורמת החיים אליה הורגלו הילדים.

3. חלוקת הרכוש: בני הזוג צריכים להחליט על חלוקת הרכוש, למשל, האם אחד מבני הזוג יישאר לגור בביתם המשותף או שמא יימכר ורווחי המכירה, יחולקו בין בני הזוג.

הסכם ממון – המלצה של עורך דין משפחה

בימינו, זוגות רבים מסדירים את יחסיהם הממוניים במסגרת הסכם ממון. המטרה היא להימנע ממחלוקות בנושאים כספיים, במקרה של פרידה.

עורך דין משפחה מייעץ בנושא זה ועורך הסכמי ממון לבני זוג, נשואים ושאינם נשואים.

הסכם ממון מתייחס הן לרכוש של בני הזוג, אשר צברו בנפרד, טרם חייהם המשותפים והן לרכוש אשר ייצבר במסגרת חייהם יחד.

יש לציין כי הסכם ממון מחייב רק לאחר שאושר על ידי בית המשפט או נוטריון. כאשר ההסכם נחתם לפני הנישואין, ניתן לפנות לנוטריון או לבית המשפט. ההסכם נערך לאחר הנישואין, על בני הזוג לפנות לבית המשפט בלבד.

ענייני צוואות וירושות

אנשים רבים בוחרים לערוך צוואה בחייהם, במסגרתה יקבעו את אופן חלוקת הרכוש שלהם, לאחר מותם. כאשר אדם נפטר והותיר אחריו צוואה, עורך דין משפחה, יגיש בקשה לקיום צוואה.

היה ואדם נפטר, ללא צוואה, יש להגיש בקשה לצו ירושה, כאשר העיזבון יחולק על פי סדר הירושה שבדין.

עורך דין משפחה מטפל בין השאר גם בהתנגדויות לצוואה, המוגשות לבתי המשפט לענייני משפחה. ישנם נימוקים שונים להתנגדות, למשל, טענה כי המנוח לא היה כשיר משפטית לחתום על הצוואה, טענות של כפייה ופגמים נוספים בצוואה.

עורך דין משפחה מעניק ייעוץ משפטי במגוון נושאים ובין השאר, בהליכי גירושין, הסכמי ממון ובנושא צוואות וירושות. עורך הדין מטפל בלקוח במומחיות ומקצועיות, אך גם ברגישות הנדרשת, בשל אופיים של הנושאים הללו.

עו"ד ארז אבוהב: "סנגור זה לא מקצוע אלא מצב נפשי. הוא צריך להיות עורך דין מנוסה ומנהיג בכל רמח אבריו. כעורך דין פלילי שייצג נאשמים בתיקים המורכבים ביותר בעשור האחרון אני יכול לומר באופן מוחלט, אין תיק לא טוב יש סנגור לא טוב. לכל דבר יש פתרון, צריך להתאמץ להשיגו ולהילחם עליו. כזה אני."

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.


אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם מלא *

מספר טלפון *

תוכן הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 0539348881מידע חשוב נוסף