חשיבות הייצוג של עו"ד פלילי בחקירה במשטרה

מטרתה של חקירת משטרה, היא לבדוק חשד למעשה פלילי. פתיחה בחקירה יכולה להתרחש בעקבות חשד של שוטר, מידע מודיעיני על ביצוע עבירה, תלונה שהוגשה וכיו"ב. עם זימון לחקירה, בכל חשד שהוא, על הנחקר לפנות מיד אל עו"ד פלילי, לייצוג משפטי. החוקרים אינם מקפידים תמיד לשמור על זכויות הנחקר ועל כן, הוא זקוק לייעוץ ולייצוג של עו"ד פלילי מומחה.

לא פעם, משתהים נחקרים בפנייה לעורך דין ומשלמים על כך בחקירות ארוכות ומתישות ואף בהמשך של הליך פלילי נגדם, אשר במקרים רבים, לא היה קורה, אם היה הנחקר מיוצג מראשיתה של החקירה.

מאמרים פופולריים נוספים:כיצד להיערך לחקירה פלילית?מתי חיפוש של שוטר הוא אינו חוקי?

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.

האם כל תלונה מובילה לחקירה?

המשטרה אינה מחויבת לפתוח בחקירה, אלא בעבירות פשע. החריג לכך הוא מצב שבו האינטרס הציבורי מצדיק חקירה. החלטת המשטרה שלא לפתוח בחקירה, יכולה לנבוע משיקולים שונים, למשל, כאשר אין די ראיות או כאשר פתיחה בחקירה אינה משרתת את האינטרס הציבורי. תלונות רבות אינן מובילות לחקירה, בשל התיישנות העבירה.

זומנת לחקירה? פנה אל עו"ד פלילי

קיבלתם זימון לחקירה? בין אם מדובר בעניין פעוט ובין אם בחשד לביצוע עבירה חמורה, עליכם לפנות מיד אל עו"ד פלילי, אשר ייצג אתכם בחקירה. ללא ייצוג של עו"ד פלילי, אתם חשופים לפגיעה בזכויותיכם! יתרה מזאת, פנייה מוקדמת לייצוג, יכולה לעשות את כל ההבדל, בין סיום מיידי של החקירה, לבין כתב אישום!

כאשר הנחקר מיוצג, הוא מודע לזכויותיו ומתנהל בביטחון מול החוקרים. במהרה, מבינים החוקרים כי הארכת החקירה והפעלת מניפולציות על הנחקר, לא יואילו להם והם משחררים את הנחקר. זכרו גם כי לאחר שתקבלו ייעוץ משפטי, תהיו רגועים יותר ולא תחושו בלחץ הרב שמציף לרוב את הנחקר, בזמן חקירת משטרה.

האם החקירה מותירה רישום?

זומנתם לחקירה במשטרה ותיק החקירה נסגר. האם יישאר רישום? הדבר תלוי בעילת הסגירה של התיק:

  1. העדר עניין לציבור: נסגר התיק בעילה זו, יישאר רישום משטרתי.
  2. חוסר בראיות: עילה זו מותירה גם היא רישום.
  3. אין אשמה: אם נסגר התיק בעילה של אין אשמה, לא יישאר רישום של החקירה.

למותר לציין כי עדיף שלא יוותר רישום בגין החקירה וזוהי סיבה נוספת לחשיבות הייצוג של עו"ד פלילי בחקירה. במקרים רבים, יכול עורך הדין לדאוג לכך שהתיק ייסגר בעילה של העדר אשמה.

האם תלונה במשטרה ניתנת לביטול?

ההחלטה האם לפתוח בחקירה, היא בסמכות המשטרה וכך גם ביטול התלונה. אם המתלונן מבקש למשוך את תלונתו אשר בעיני המשטרה, מצדיקה חקירה, תבדוק המשטרה היטב את מניעיו של המתלונן. מטבע הדברים, נבדקת אפשרות של איום על המתלונן לבטל את התלונה ואם זה המצב, תפעל המשטרה בכל האמצעים העומדים לרשותה, כדי להגן על המתלונן.

בקשה לביטול תלונה, שכיחה מאוד במקרים של אלימות במשפחה. למשל, האישה מגישה תלונה על אלימות בעלה כלפיה ו/או כלפיה הילדים ולאחר מכן, מבקשת לבטל את התלונה, בשל איומים של הבעל, לחץ מבני המשפחה האחרים וכיו"ב. למותר לציין כי המשטרה לא תבטל את התלונה, רק על בסיס בקשתה של המתלוננת, היות שיש אינטרס ברור להעמיד לדין את המתעלל.

המשטרה מזמנת לחקירה, כאשר עולה חשד לביצוע עבירה. עם הזימון לחקירה, יש לפנות אל עו"ד פלילי, אשר ייצג את הנחקר בחקירה ויפעל לסיומה המהיר, ללא כל המשך הליכים. נציין כי במידה ותיק החקירה נסגר בעילה של אין אשמה, לא יישאר רישום מן החקירה.

 

עו"ד ארז אבוהב: "סנגור זה לא מקצוע אלא מצב נפשי. הוא צריך להיות עורך דין מנוסה ומנהיג בכל רמח אבריו. כעורך דין פלילי שייצג נאשמים בתיקים המורכבים ביותר בעשור האחרון אני יכול לומר באופן מוחלט, אין תיק לא טוב יש סנגור לא טוב. לכל דבר יש פתרון, צריך להתאמץ להשיגו ולהילחם עליו. כזה אני."

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.


אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם מלא *

מספר טלפון *

תוכן הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מפתח.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 0539348881מידע חשוב נוסף