ייצוג נאשמים על ידי עו"ד פלילי בעבירה של מעשה מגונה

עורך דין עדי כרמלי

מעשה מגונה הוא אקט מיני אשר מבצע האדם בעצמו או באחר. כאשר מבוצעת העבירה כלפי אדם אחר, מדובר בעבירה חמורה יותר והדבר בא לידי ביטוי בענישה. המורשע בגין מעשה מגונה שלא בהסכמה, תוך שימוש בכוח, דינו מאסר של עד שבע שנים. עבירות של מעשה מגונה, מתרחשות בכל מקום ולעיתים קרובות, מדובר במקומות עבודה. במצב זה, ישנו ניצול מרות של המבצע כלפי הקורבן ולעיתים, מופעל גם כוח פיזי.

עורכי דין פליליים, המייצגים בעבירות מין, מייצגים גם נחקרים ונאשמים בעבירה של מעשה מגונה, כאשר המטרה היא לשמור על זכויות הלקוח, לכל אורך ההליך הפלילי. תפקידו של עורך הדין, הוא לוודא כי ההליך יסתיים עבור הלקוח, בתוצאה הטובה ביותר האפשרית. כאשר מדובר בנאשם, לעיתים, התוצאה הטובה ביותר היא עסקת טיעון. במסגרתה, מודה הנאשם בעבירה פחות חמורה ונגזר עליו עונש קל, לעומת העונש שהיה מקבל לו היה מורשע בבית המשפט.

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:בית.

ישנם גם מקרים של תלונות שווא, כאשר הנחקרים אינם תמיד ערים לחשיבות הייצוג של עו"ד פלילי. כאשר הנחקר מיוצג, מסתיימת החקירה במהירות וללא תוצאות, אך כאשר הנחקר אינו מיוצג, עלולה החקירה להימשך זמן רב ואף להסתיים בכתב אישום.

מאמרים פופולריים נוספים:הסתבכת בעבירות מין? דע מהן זכויותיךהסתבכת בעבירת אונס? דע מהן זכויותיך

מעשה מגונה – הגדרה

אדם יכול לבצע מעשה מגונה בעצמו או כלפי אדם אחר. למותר לציין כי מעשה מגונה באחר, אשר בוצע ללא הסכמה, הוא העבירה החמורה מבין השתיים. החוק מבטא עמדה זו על ידי העונש, כאשר בית המשפט יכול לגזור על המורשע , עד שבע שנות מאסר. בוצע המעשה המגונה בנסיבות מחמירות, העונש המקסימאלי הוא עשר שנות מאסר.

עסקת טיעון

עו"ד פלילי, יחתור לחתימה על הסדר טיעון, במקרים בהם, הסיכוי לזיכוי במשפט, אינו גבוה והרשעה, משמעותה עונש מאסר חמור, כמו במקרה של מעשה מגונה. טיבה של העסקה, היא תוצר של משא ומתן שבין הצדדים:

  1. לנאשם יש מידע: במקרים בהם יש לנאשם מידע חיוני לרשויות, יוכל עו"ד פלילי, להשיג תנאים טובים יותר ללקוח.
  2. עבירה ראשונה: הפרקליטות תהיה נכונה יותר לעסקת טיעון מקלה, כאשר זוהי העבירה הראשונה של הנאשם. בפרט אם מדובר על מעשה מגונה שעשה בעצמו ולא באחר.
  3. נסיבות מקלות: אם ישנן נסיבות מקלות, יהיה קל יותר לעורך הדין, לשכנע את התובע להפחית מחומרת העונש, במסגרת העסקה.

טרם ימליץ עו"ד פלילי, ללקוח, לחתום על עסקת טיעון, יבחן היטב את הסיכוי כי ההסדר יאושר על ידי בית המשפט. עליה להיות עסקה סבירה, אשר הפער בין העונש המוסכם לבין העונש שבית המשפט היה גוזר, איננו פער גדול מאוד.

תלונות שווא

לא פעם, מוגשות תלונות שווא, אשר מתבררות במהלך החקירה, כתלונות שאין בהן ממש. כאשר הנחקר מיוצג על ידי עו"ד פלילי, האמת יוצאת לאור במהרה והחקירה מסתיימת תוך זמן קצר. לעומת זאת, נחקר אשר אינו פונה באופן מיידי לייצוג, עלול למצוא עצמו בחקירות רבות וארוכות ובמקרים חריגים, אף להגיע למצב שבו מוגש נגדו כתב אישום, על לא עוול בכפו.

זכרו – גורל החקירה במשטרה, תלוי לא פעם בשאלה האם הנחקר מיוצג או לא. ייצוג מוקדם של עו"ד פלילי, יכול לסיים את החקירה במהירות וללא תוצאות. העדר ייצוג מותיר את הנחקר חשוף לתחבולות החוקרים ולהמשך חקירות.

עו"ד פלילי המטפל בתיקים של עבירות מין, מייצג גם נחקרים ונאשמים בעבירה של מעשה מגונה. החוק מבחין בין מעשה מגונה שאדם עושה כלפי עצמו לבין מעשה מגונה כלפי אדם אחר. הענישה מבקרה השני חמורה יותר, בפרט כאשר מדובר על מעשה שלא בהסכמה תוך שימוש בכוח.

 

עו"ד עדי כרמלי: "כשוטר לשעבר אני מכיר היטב את ההליך הפלילי משני צדדיו – כך אני מצליח לחלץ את הלקוחות שלי במהירות ובמינימום פגיעה. ייצוג חשודים ונאשמים בהליך פלילי הוא בבחינת הצלת נפשות עבורי – אני מוצא שליחות בהוכחת חפותו של כל אדם ונהנה להילחם על כך".

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:מפתח.אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

עורך דין עדי כרמלי
פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:עץ.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 077-9974099

 


לייעוץ ראשוני חייג:

077-9974099


מידע חשוב נוסף