אתה חשוד בסחיטה באיומים – חשוב שתדע

סחיטה היא עבירה פלילית הבאה לידי ביטוי בהנעת אדם למעשה או להימנעות ממעשה, באמצעות שימוש בכוח או באיומים. חוק העונשין מבחין בין סחיטה בכוח וסחיטה באיומים לצורך קביעת העונש ואופי כתב האישום. סחיטה בכוח היא שימוש בכוח שלא כדין כדי להניע אדם לעשות או להימנע ממעשה, בעוד סחיטה באיומים היא איום בכתב, בעל פה או בהתנהגות, כמו גם פגיעה בגופו, בחירותו, ברכושו, בפרנסתו ובשמו הטוב או בצנעת הפרט של אדם. גם איום על אדם בפרסום או הימנעות מפרסום דבר הנוגע לו או לאדם אחר עלולה להיחשב סחיטה באיומים.

אם אתה חשוד בסחיטה באיומים חשוב שתדע קודם כל עם מה אתה אמור להתמודד. ראשית, גם בסחיטה בכוח וגם בסחיטה באיומים דינו של הסוחט הוא מאסר למשך 7 שנים. שנית, אם המעשה או המחדל נעשו עקב הסחיטה, דינו 9 שנים. המשמעות היא שעליך לדעת במה בדיוק אתה מואשם וכדאי שתפנה לייעוץ משפטי של עורך דין פלילי. זו הדרך הטובה ביותר לאתר את הזכויות המגנות עליך מתוקף חוק העונשין, המהווה את ליבו של המשפט הפלילי בישראל.

מאמרים פופולריים נוספים:עיכוב הליכים פלילייםחוק איזוק אלקטרוניבעילה אסורה בהסכמה

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.

זכויות החשוד בסחיטה באיומים

כל אדם הנמצא בגדר חשוד מחזיק בזכויות שאמורות להגן על כבודו, גופו והרשעתו שלא בדין. זכויות אלו שואפות שיקבל הגנה אופטימאלית ושלא תישלל חירותו. גם במקרים חמורים של סחיטה באיומים וסחיטה בכוח יש לחשוד זכויות עליהן הוא רשאי לשמור. מטרת הזכויות היא לאזן בין האינטרס הציבורי של חקירה, מניעה ומיצוי הדין עם עבירות פליליות, לבין זכויות החשוד כאדם.

אחת הזכויות החשובות ביותר שלך אם אתה חשוד בסחיטה באיומים היא להתייעץ עם עורך דין. יש לך גם את הזכות להימנע מהפללה עצמית על ידי שמירה על זכות השתיקה, כמו גם את הזכות להיחקר תוך הימנעות משימוש באמצעי חקירה לא הוגנים או לא מקובלים. זכות נוספת שחשוב שתכיר היא הזכות לחקירה הוגנת ואי הפעלת אמצעי חקירה פסולים.

אם נציגי המשטרה חוקרים אותך בשל חשד לביצוע עבירה פלילית מהסוג של סחיטה באיומים, עליהם להזהיר ולומר לך מפורשות שאתה נמצא תחת חקירה. עליהם לפרט בפניך בשל אילו חשדות אתה נחקר ואילו טענות תלויות נגדך. במידה ואתה נעצר בגין אותן עבירות, על נציגי המשטרה לומר בבירור בגין מה נעצרת ולאפשר לך כמובן להיוועץ עם עורך דין בעל הכשרה רלוונטית.

כך תדע האם אתה נחקר או חשוד

יש מקרים בהם נציגי זרועות אכיפת החוק לא מעדכנים את הנאשם לגבי הסטטוס המשפטי שלו. זכור כי בעוד מטרת חקירת העד היא איסוף ראיות וחשיפת מבצע העבירה, בחקירת חשוד המטרה היא לקבל גרסה מסוימת או הודאה בנוגע לביצוע העבירה. אם אתה נחשד בסחיטה באיומים, התעקש לדעת מה נושא החקירה ומה החשדות נגדך. כך תוכל לממש את זכותך להיוועץ עם עורך דין רלוונטי ולהימנע מהפללה עצמית הנובעת מתמימות.

אם החוקר מסרב ליידע אתכם מה נושא החקירה ומה החשדות נגדכם, תוכלו להשתמש בזכות השתיקה. חשוב שתעשו זאת תוך הדגשה שהסיבה היא סירוב החוקר לספק לכם את הפרטים שמגיע לכם לדעת לפי חוק. כך תמנעו ממצב בו זכות השתיקה תעמוד לכם לרועץ במהלך ניסוח כתב האישום. מומלץ גם במקרה כזה לדרוש את מימוש הזכות לייעוץ משפטי בהקדם ועוד טרם מתן הגרסה שלכם לאירועים. במילים אחרות, אל תילחצו: שמרו על קור רוח, הכירו את זכויותיהם והתייעצו עם עורך דין פלילי.

עו"ד ארז אבוהב: "סנגור זה לא מקצוע אלא מצב נפשי. הוא צריך להיות עורך דין מנוסה ומנהיג בכל רמח אבריו. כעורך דין פלילי שייצג נאשמים בתיקים המורכבים ביותר בעשור האחרון אני יכול לומר באופן מוחלט, אין תיק לא טוב יש סנגור לא טוב. לכל דבר יש פתרון, צריך להתאמץ להשיגו ולהילחם עליו. כזה אני."

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.


אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם מלא *

מספר טלפון *

תוכן הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 0539348881מידע חשוב נוסף