אתה חשוד בעבירות זיוף והונאה – כך תפעל

יש שורה ארוכה של מעשים פליליים שיכולים להפוך אותם לחשוד בעבירות זיוף והונאה. זכותך החשובה ביותר היא לברר מראש באילו מעשים מדובר ומה אופי העבירה. מעשים פליליים הנחשבים בנסיבות מסוימות מעשי הונאה הם בין היתר גניבת זהות, זיוף תעודות, פרסום שקרי, תרגיל עוקץ, הונאות ממון וכמובן מעילה. אם אתה חשוד בעבירות מן הסוג הזה, כדאי שתממש גם את זכותך להתייעץ עם עורך דין. פעל במהירות וצור קשר עם עורך דין בעל התמחות רלוונטית. בקש להתייעץ איתו בתנאים שיאפשרו את סודיות השיחה והקשב להנחיות.

במידה ואתה חשוד בעבירות זיוף והונאה בדרגות חומרה שונות, תוכל לשמור על זכות השתיקה. המטרה בהפעלת זכות השתיקה היא להימנע מהפללה עצמית. החוק מאפשר לך לשמור על זכות השתיקה ולא ניתן להאשים אותך בשל כך בעבירות חדשות. ההגבלה היחידה אוסרת על שימוש בזכות השתיקה למניעת הפללה של אדם אחר, קרוב משפחה או שותף לדבר עבירה. בנוסף, בכל מקרה של התלבטות עצור את השיחה עם החוקרים ובקש לפגוש שוב עורך דין פלילי.

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:דגל.

כיצד מונעים הגשת כתבי אישום חמורים?

אם תפעל נכון תוכל למנוע הגשת כתבי אישום חמורים. זכור כי בעוד עבירות זיוף רגילות מבוצעות בשיטות מתוחכמות, במקרים רבים הן קשורות לעבירות כלכליות. חיבור בין עבירות זיוף והונאה לבין הלבנות הון או עבירות מס עלול להביא לניסוח כתב אישום ולהטלת עונש מאסר בפועל. עבירות זיוף והונאה גם מתבצעות לטובת קבלה למקום עבודה או מטעמי רדיפת בצע. רשויות החוק ומערכת המשפט רואות בחומרה עבירות כאלה ותפקידך הוא למנוע מלכתחילה ניסוח של כתבי אישום חמורים.

הונאה מוגדרת על פי החוק כמעשה מכוון של הטעיה שבוצעה על ידי אדם או קבוצת אנשים, תוך גרימת נזק לאדם המוטעה. מנגד, זיוף מהווה עבירה המוגדרת בסעיף 418 לחוק העונשין. זיוף יכול לבוא לידי ביטוי בעריכת מסמך, שינוי מסמך על ידי הוספה והשמטה של פרטים ללא סמכות מתאימה, חתימת מסמך בהיעדר סמכות וחתימה על מסמך תוך כדי התחזות. הסעיף קושר בין עבירות הזיוף וההונאה, אך לא בכתבי האישום ניתן לראות ביטוי לכך. במילים אחרות, אם אתה חשוב בעבירות זיוף והונאה תצטרך לפעול כדי לצמצם את יסוד הכוונה. הדרך היחידה להרשיע אדם היא להוכיח שהוא פעל מתוך כוונה מודעת. התייעץ עם עורך דין במהלך החקירה וטרם הגעה למועד המשפט כדי לבנות אסטרטגיה התומכת בטענה הזו.

כך תדע מה לשאול את עורך הדין

עבירות זיוף והונאה גוררות לעיתים קרובות כתבי אישום חמורים. נסה לדעת ולהחליט מראש מה לשאול את עורך הדין, נצל את זכות השתיקה ואת זכותך לקבל סיוע משפטי ואל תשכח לדרוש פירוט, הסברים ותרגום של כל מידע הנוגע להליך הפלילי. אל זכויות בסיסיות שלך והן קיימות בכל סוגי העבירות. באופן עקרוני, תפקידו של עורך דין בעבירות זיוף והונאה הוא לבחון את עומק הטענות ולהציע נתיב משפטי נכון לפי נסיבות העניין. עליו להבהיר בפניכם את הדרגות השונות של עבירות זיוף והונאה ולהטות את כתב האישום לכיוון הסעיפים הקלים.

מדרג העבירה משפיע על הכרעת הדין ועל גזר הדין הסופי עבור עבירות זיוף והונאה. ייצוג משפטי נכון יקצר את תהליכי המשפט, יעזור לכם לחזור לשגרה ויתרום לגיבוש כתב אישום מצומצם ככל האפשר. התפקיד שלכם בהקשר הזה הוא לממש את הזכויות מהרגע הראשון: שמרו על זכות השתיקה והתייעצו עם עורך דין עם ניסיון.

 

עו"ד ארז אבוהב: "סנגור זה לא מקצוע אלא מצב נפשי. הוא צריך להיות עורך דין מנוסה ומנהיג בכל רמח אבריו. כעורך דין פלילי שייצג נאשמים בתיקים המורכבים ביותר בעשור האחרון אני יכול לומר באופן מוחלט, אין תיק לא טוב יש סנגור לא טוב. לכל דבר יש פתרון, צריך להתאמץ להשיגו ולהילחם עליו. כזה אני."

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:דגל.


אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם מלא *

מספר טלפון *

תוכן הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:משאית.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 077-9974772

 מידע חשוב נוסף