אתה צריך עורך דין פלילי מהסיבות הבאות

אתה צריך עורך דין פלילי מהסיבות הבאות

במה עוסק עורך דין פלילי?

התחום הפלילי מחייב מעורבות של עורכי דין מקצועיים ומיומנים. המשפט הפלילי מתמקד בהסדרת חיי החברה, על ידי הגדרת התנהגויות שליליות מסוימות כבלתי חוקיות והצבה של כללי עשה ואל תעשה. הנוכחות של עורך דין התמחה בפלילים במשפטים מן הסוג הזה היא חיונית וקריטית עבור התביעה, ההגנה והמערכת המשפטית כולה. במילים אחרות, עורך דין המתמחה בפלילים עוסק בשורה ארוכה של נושאים במטרה לבחון את יסודות העבירה הפלילית, את הרחבת האחריות ואת ההגנות הקיימות בחוק.

מבחינה מעשית עוסק עורך דין פלילי בעיקר בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות פליליות קלות או חמורות. עורך הדין פוגש לעיתים אנשים נורמטיביים ללא רקע פלילי או אחר, אולם עליו להתנהל גם מול אנשי עסקים, בעלי משלח יד חופשי ועבירות צווארון לבן של הלבנת הון, עבירות כלכליות וכן הלאה. יש עורכי דין המתמקדים בתחום התמחות אחד, וכאלה העוסקים בניהול כל סוגי התיקים הפליליים לרבות עבירות המתה, עבירות סמים, עבירות מין, עבירות של פגיעה בסדרי המשטר והחברה, עבירות שוחד, עבירות אלימות, עבירות של פגיעה ברכוש ועבירות פליליות נוספות.

מאמרים פופולריים נוספים:מאפייני המשפט הפלילי בישראלאין עבירה ללא אשמה! עקרונות בדיני עונשין

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.

בחירת עורך דין פלילי

השאלה העיקרית מבחינת נאשמים בעבירות פליליות היא כיצד למצוא את עורך הדין שיכול לייצג אותם בצורה הנאמנה והטובה ביותר. ראשית, רצוי לבחור עורך דין המלווה באופן אישי את הלקוח. התמיכה המנטאלית והמוסרית של עורך הדין אמורה להקל על הנאשם או התובע לכל אורך המשפט. שנית, עורך הדין צריך להיות בקיא ומנוסה בייצוג מול כל הערכאות המשפטיות – החל מבית משפט השלום ובית הדין הצבאי ועד בית המשפט המחוזי או העליון.

המלצות על עורכי דין יכולות למנוע חלק גדול מעוגמת הנפש המלווה בחירה באיש מקצוע. אפשר לקבל את ההמלצות מחברים או בני משפחה, לקרוא על עורך הדין בפורומים רלוונטיים ולהגיע לפגישת ייעוץ לא מחייבת. רצוי להקדיש זמן מחשבה לבחירת עורך דין פלילי ולא למהר. גם במקרי חירום של צורך בייצוג מיידי, הדבר העיקרי הוא לשמור על סבלנות ולהתייעץ עם עורך דין בכל חוסר אונים או התלבטות.

עו"ד ארז אבוהב: "סנגור זה לא מקצוע אלא מצב נפשי. הוא צריך להיות עורך דין מנוסה ומנהיג בכל רמח אבריו. כעורך דין פלילי שייצג נאשמים בתיקים המורכבים ביותר בעשור האחרון אני יכול לומר באופן מוחלט, אין תיק לא טוב יש סנגור לא טוב. לכל דבר יש פתרון, צריך להתאמץ להשיגו ולהילחם עליו. כזה אני."

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.


אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם מלא *

מספר טלפון *

תוכן הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 0539348881מידע חשוב נוסף