האם להתגרש בהיריון?

זה עתה התבשרתם על ההיריון, וכבר עולות לכם מחשבות על גירושין. האם כדאי להתגרש בזמן היריון, או שאולי כדאי לחכות עם זה עד אחרי הלידה? על גירושין בזמן היריון במאמר שלפניכם.

עבור בני זוג רבים תקופת ההיריון היא תקופה מאושרת ומבורכת. בני הזוג הולכים יחד לרופא, בוחנים את האולטרא-סאונד בהתרגשות ומשווים מחירים של עגלות תינוק. אולם, ישנם מקרים בהם תקופת ההיריון מובילה בדיוק לתוצאה ההפוכה: בני הזוג מפתחים חוסר סבלנות וכעסים אחד על השנייה ומתקשים להסתדר ביניהם – עד כדי מחשבות על גירושין.

מקובל 'להאשים' את ההורמונים של האשה בשינויי מצב הרוח הללו, אך לא תמיד הם האשמים. לפעמים דווקא הגבר הוא זה שחש פיחות במעמדו עקב כניסתו הצפויה של אדם חדש למשפחה, מה שמוביל לשינויים במצב רוחו וביחס שלו לבת זוגו. באופן כללי, היריון הוא אירוע מכונן עבור שני בני הזוג, החווים שינוי משמעותי בחייהם עם הרחבתה הצפויה של המשפחה. תינוק שמגיע לעולם משנה באחת ובצורה דרמטית את המציאות, ולא כולם מצליחים להתמודד עם השינוי בהצלחה.

מוטב לקבל החלטה על גירושין מתוך יישוב הדעת

אם אתם בני זוג בהיריון ועולות לכם מחשבות על גירושין, השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא: האם להתגרש היא החלטה מושכלת ומחויבת המציאות, או שמדובר בהחלטה אימפולסיבית שמקורה בסערת הרגשות של ההיריון.

אם קשה לכם לענות על השאלה, ובוודאי אם אתם מבינים שהמחשבות על הגירושין מקורן בסערת הרגשות של ההיריון, מוטב כי תמתינו עם ההחלטה להתגרש עד אחרי הלידה ואל תמהרו לחרוץ את גורל נישואיכם.

גירושין בזמן היריון – עומס רגשי גבוה מדי

גירושין הם אף פעם לא פיקניק, אך כאשר האשה בהיריון הם עלולים להיות קשים אפילו יותר. הליכי גירושין כרוכים בדרך כלל במאמץ נפשי, דבר שאיננו מתאים לאשה בהיריון. אשה בהיריון צריכה להימצא במנוחת הנפש ובמנוחת הגוף, לטובת בריאותה ולטובת בריאות הילד.

משום כך, גם אם החלטתם שאתם מתגרשים, כדאי לחכות עם זה עד אחרי הלידה. סַיימו את ההיריון בהצלחה, התבשרו על ילד או ילדה מתוק/ה, ורק אחר כך, כאשר הרוחות יירגעו, תבצעו את הליכי הגירושין. אחרי שהסרתם את דאגות ההיריון והלידה מראשכם, תוכלו לפנות את זמנכם ולבצע את הליכי הגירושין בצורה יעילה ורגועה יותר.

יצוין כי אין זה אומר שאתם צריכים להישאר ביחד באותו בית. אם אתם חשים שהמריבות ביניכם גדולות מדי ושהבית הופך עבורכם לסיר לחץ, תוכלו להפריד כוחות ולחיות כל אחד בבית אחר עד אחרי הלידה. אולם, בכל הנוגע להליכי הגירושין עצמם, מוטב להמתין עימם עד אחרי הלידה.

היבטים משפטיים בגירושין בזמן היריון

אם החלטתם בכל זאת להתגרש בזמן ההיריון, ישנם כמה היבטים משפטים ייחודיים העשויים לצוץ. אחת השאלות המעניינות היא: האם ניתן לקבוע משמורת והסדרי ראייה בזמן ההיריון? קביעת המשמורת נעשית בדרך כלל על סמך המלצות של פקידי הסעד, אך כאשר מדובר בעובר שעוד לא יצא לאוויר העולם, מטבע הדברים לפקידי הסעד חסר קצת מידע…

שאלה מעניינת נוספת: האם האשה יכולה לחייב את הבעל בתשלום על בדיקות רפואיות שהיא מבצעת במהלך ההיריון? כידוע, החוק מחייב את האב להשתתף בהוצאות הרפואיות של ילדיו, אך האם הדבר נכון גם לגבי הוצאות רפואיות על עובר?

בכדי לענות על שאלות מן הסוג הזה, ובכדי לקבל ייעוץ כללי בנושא גירושין בזמן היריון, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה. עורך הדין יוכל לייעץ לכם בנוגע לשאלות ספציפיות המתעוררות במקרה שלכם ולהדריך אתכם בכל שלבי הגירושין.

עו"ד ארז אבוהב: "סנגור זה לא מקצוע אלא מצב נפשי. הוא צריך להיות עורך דין מנוסה ומנהיג בכל רמח אבריו. כעורך דין פלילי שייצג נאשמים בתיקים המורכבים ביותר בעשור האחרון אני יכול לומר באופן מוחלט, אין תיק לא טוב יש סנגור לא טוב. לכל דבר יש פתרון, צריך להתאמץ להשיגו ולהילחם עליו. כזה אני."

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:גביע.


אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם מלא *

מספר טלפון *

תוכן הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:עץ.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 077-9974772

 מידע חשוב נוסף