LawOnTheWeb_MainPic הסתבכת בפלילים
LawOnTheWeb_MainPic הסתבכת בפלילים
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-8044023

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  ייצוג במשפט פלילי

  עורך דין פלילי מייצג נחקרים, חשודים ונאשמים בעבירות פליליות שונות, למשל, עבירות אלימות, עבירות מין, עבירות רכוש, עבירות סמים וכיו"ב. כמו כן, מטפל עורך דיו פלילי גם בבקשות של מחיקת רישום פלילי ומשטרתי.

  בשל המשמעויות האפשריות של ההליך הפלילי, ישנה חשיבות רבה לשכירת שירותיו של עורך דין פלילי, מיד עם ההזמנה לחקירה. זאת על מנת להימנע מהפללה עצמית(1) וכן, על מנת לוודא כי זכויותיו של הנחקר או החשוד, לא יפגעו במהלך החקירה המשטרתית.

  תוכן עניינים

  הדין הפלילי, הוא רחב וכולל עבירות רבות, מסוגים שונים. אי לכך, כאשר פונים לייצוג של עורך דין פלילי, חשוב לפנות לעורך דין, המתמחה בסוג העבירה בה מדובר.

  תפקידו הראשון של עורך הדין הוא לנסות ולמנוע הגשת כתב אישום נגד הלקוח. במקרים רבים, ניתן לעשות זאת, למשל, כאשר יש חוסר בראיות או כאשר מדובר על עבירה קלה מאוד ולחשוד אין עבר פלילי.

  היה והוגש כתב אישום, יבחן עורך דין פלילי את דרכי הפעולה אשר יטיבו עם הלקוח. לעיתים, המסקנה מחומר הראיות היא, כי כדאי לנהל הליך הוכחות בבית משפט אך במקרים אחרים, בהם יש סיכוי גבוה להרשעה, ייתכן והמלצתו של עורך הדין, תהיה לחתום על עסקת טיעון עם התביעה.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   עבודתו של עורך דין פלילי

   מקצועיותם של עורכי הדין, חשובה בכל תחום בו הם עוסקים ובכל עניין משפטי בו הם מטפלים. אולם, כאשר מדובר על התחום הפלילי, מונחת על הכף, חירותו של הלקוח ולכן, מקצועיותו של עורך הדין, חשובה עוד יותר. מעבר לכך, לא אחת הליך פלילי שמסתיים ברישום פלילי עלול להעיב על עתידו של האזרח.

   יש לפנות אך ורק אל עורך דין פלילי טוב, בעל ניסיון ושם בתחומו, על מנת לקבל את הטיפול המשפטי הטוב ביותר.

   עורכי דין בעלי ניסיון, אשר בקיאים בהתנהלות ההליך הפלילי, על כל שלביו ומכירים היטב את הגורמים המעורבים בקבלת ההחלטות, יכולים במקרים רבים, למנוע הגשת כתב אישום נגד הלקוח. לחילופין, להפחית את חומרת העבירה והעונש, במסגרת הסכם טיעון.

   שימו לב כי המשפט הפלילי, כולל תחומים רבים ועל כן, בפנייתכם לעורך דין פלילי, וודאו כי הוא מומחה בתחום הספציפי. עורך דין פלילי, המתמחה בעיקר בעבירות הלבנת הון, אינו הכתובת המתאימה לייצוג בעבירת סמים.

   העוסקים בתחום הפלילי, חייבים לשמור על מקצועיות וקור רוח בכל עת, על מנת לבצע את מלאכתם כראוי. במסגרת עבודתם, הם נדרשים להתמודד עם רגשות קשים מצד הלקוח, אשר באופן טבעי, חושש מאוד מן ההליך הפלילי ולעיתים קרובות, ישנו גם לחץ גדול מן התקשורת.

   כאשר מדובר בתיק המקבל חשיפה תקשורתית גדולה, על עורך הדין המייצג, להתמודד עם שאלות העיתונאים, עם הכתבות המתפרסמות והתגובות של הציבור בכללותו.

   עסקאות טיעון

   חלק ניכר מהתיקים הפליליים בארץ, מסתיימים בעסקת טיעון, המכונה גם הסדר טיעון. במסגרת עסקת טיעון, מודה הנאשם בעבירה פחותה מזו שבכתב האישום ותמורת הודאתו, החוסכת לתביעה, את ניהול המשפט נגדו, מקבל הנאשם, הקלה בעונשו. חתמו הצדדים על הסדר טיעון, יעבור זה לאישורו של בית המשפט. חשוב לציין כי בית המשפט אינו חייב לקבל את עסקת הטיעון, אך לרוב, הוא מאשר אותה.

   עורך דין פלילי ייעץ ללקוח, לחתום או שלא לחתום על הסכם טיעון, על פי נסיבות התיק:

   1. סיכוי להרשעה: מהו הסיכוי להרשעה מול הסיכוי לזיכוי? כאשר כתב האישום מבוסס ויש סיכוי גדול כי הנאשם יורשע, ייטה עורך הדין, להמליץ על הסדר טיעון.
   2. חומרת העונש: היה והעבירה נשוא כתב אישום, היא חמורה מאוד או בוצעה בנסיבות מחמירות, אזי, העונש בגינה, חמור גם הוא.
   3. עבר פלילי קודם: היה ולנאשם הרשעות קודמות, עלול בית המשפט להחמיר במיוחד עם הנאשם, על מנת להרתיעו אותו מלחזור לחיי הפשע. עורך דין פלילי ייקח גם נתון זה בחשבון, כאשר יחווה דעתו לגבי כדאיותה של עסקת טיעון.
   4. הרשעת חפים מפשע: הסדרי טיעון מייעלים מאוד את ההליך הפלילי אך לעיתים, הם מובילים להרשעת אנשים חפים מפשע. הלחץ והחשש הגדול מפני התוצאה של משפט פלילי, מובילים לא פעם, נאשמים שלא פשעו, לחתום על עסקת טיעון. לפיכך, חשוב כל כך להיות מיוצג על ידי עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה, אשר ישמור על זכויות הלקוח ויפעל לקבלת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

   מחיקת רישום משטרתי ופלילי

   עורכי דין העוסקים בתחום הפלילי, מטפלים גם בנושא של מחיקת רישום משטרתי ורישום פלילי.

   רישום משטרתי קיים במידה ואדם נחקר במשטרה ותיק החקירה נסגר בעילה של העדר עניין לציבור או העדר ראיות. כאשר התיק נסגר בעילה של העדר אשמה, לא נותר רישום משטרתי.

   לשם מחיקת הרישום, יפנה עורך דין פלילי ליחידה החוקרת, בבקשה מנומקת, בכתב, מדוע ראוי למחוק את הרישום.

   הרישום הפלילי מתייחס להרשעות בלבד ובקשה למחיקתו, יש להפנות אל נשיא המדינה. בניגוד לבקשה של מחיקת רישום משטרתי, כאן המדובר למעשה בבקשת חנינה(2). על כן, מרבית הבקשות נדחות ועל מנת שהבקשה תתקבל, עליה להראות נימוקים מבוססים.

   עורך דין פלילי חייב להיות בעל ידע משפטי רחב ועליו לשמור על קור רוח, בכל שלבי הייצוג בהליך הפלילי. תפקידו – לייצג נחקרים, חשודים ונאשמים בעבירות פליליות, תוך דאגה לזכויותיהם ושאיפה לסיום ההליך הפלילי, עם התוצאה הטובה ביותר האפשרית.

   ________________

   (1) כל פי סעיף 47 לפקודת הראיות, אדם רשאי להימנע מעשיית מעשה או אמירת דבר העלול להפליל אותו. כל למשל נכתב בסעיף קטן (1) שם: "אין אדם חייב למסור ראיה אם יש בה הודיה בעובדה שהיא יסוד מיסודותיה של עבירה שהוא מואשם בה או עשוי להיות מואשם בה".

   (2) יש להבהיר כי בקשות החנינה לא מגיעות ישירות לנשיא. ישנה מחלקה העוסקת בחנינות במשרד המשפטים ותפקידן לבחון את הבקשות המוגשות לנשיא, ולערוך את החומר כדי לאפשר לשר המשפטים לצרף את המלצתו לבקשה.

   *המופיע באתר הסתבכת בפלילים LawOnTheWeb אינו מחליף ייעוץ במשרד עורכי דין, ואינו מתיימר להיות מדויק, מעודכן או מקיף. העושה שימוש באתר עושה זאת באחריותו הבלעדית.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-8044023 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף