LawOnTheWeb_MainPic הסתבכת בפלילים
LawOnTheWeb_MainPic הסתבכת בפלילים
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-8044023

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  כתב אישום שהתבסס על תלונת שווא של אישה נגד בעלה – בוטל!

  ויכוח בין בני זוג הסתיים בעלילת שווא, 4 ניידות משטרה, לילה במעצר, וגבר מיואש וחף מפשע שהוגש נגדו כתב אישום חמור בגין עבירות אלמ"ב. הסוף טוב (מאוד)

  כתב אישום שהתבסס על תלונת שווא של אישה נגד בעלה – בוטל!

  זהו סיפורו של א', גבר בשנות הארבעים לחייו שהנישואים שלו נקלעו למשבר. התלבטויות ומחשבות על גירושין היו מנת חלקם של א' ואשתו, אך בסופו של דבר הם המשיכו לחיות יחדיו בניסיון לשפר את מערכת היחסים ביניהם.

  סופשבוע אחד בחודש נובמבר הבהיר כי הניסיון כשל. הזוג נקלע לוויכוח קולני במיוחד שכלל צעקות וקללות הדדיות. כשאשתו של א' נכנסה לשירותים, א' קיווה שההפוגה בוויכוח תוביל לרגיעה. הוא לא ידע שבאותם הרגעים אשתו התקשרה בוכייה למשטרה, והתלוננה על כך שהוא מכה אותה

  בעודו יושב על הספה בסלון, ניידות משטרה הגיעו לביתם. מבלי לשאול או לברר דבר, השוטרים עצרו את א' ולקחו אותו לחקירה.

  משימה כמעט בלתי אפשרית: להוכיח חפות של גבר בעידן של מאבק חד ומוצדק באלימות כלפי נשים

  א' עומד בפני משימה בלתי אפשרית:

  הלך הרוח הכללי – אנחנו עדים לסיפורים קשים ומזוויעים של אלימות במשפחה המסתיימים ברצח של האישה. מטבע הדברים, ובצדק, המשטרה ובתי המשפט נוטים להחמיר עם הגברים ולעתים אינם מגיעים לנקודת האיזון הנכונה בין שני הצדדים.

  המשטרה לא חקרה את גרסתו לעומק – ש' נעצר בסוף שבוע, זמן שבו כוח האדם בתחנות המשטרה מצומצם. לרוע מזלו א' הגיע לשוטר תורן חסר סבלנות ללא כל רצון לרדת לעומק המקרה, אשר סיים את החקירה תוך 10 דקות ועצר א'. המשטרה לא המשיכה לחקור, ולמעשה הסתמכה באופן מלא על שיחתה של האישה למשטרה, ועל עדויותיהן של אמה של החברה וחברתה ששמעו ממנה שא' היכה אותה.

  בית המשפט האמין לאשה – בית המשפט אמנם החליט לשחרר את א' ממעצר תוך הרחקתו מאשתו, אך הגיש נגדו כתב אישום באשמה של תקיפת בת זוג.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   כיצד הפכנו את היוצרות: האמת התגלתה בהודעת וואטס-אפ

   כסנגור פלילי, טיפלתי פעמים רבות בתיקי אלימות במשפחה. אלה תיקים קשים ומורכבים – אך כשבסיס שלהן עומדת תלונת שווא, אני לא יכול לעמוד מנגד. הניצול הציני והמכוער בכוח חסר הפרופורציה שיש לתלונה של אישה נגד בעלה – היא תופעה מסוכנת ואיומה. בשורה התחתונה: כשברור לי שהוגשה תלונת שווא – אני אף פעם לא מוכן לוותר. לדעתי – אסור לוותר.

   למדנו לעומק את חומר הראיות בתיק, והתברר מעל לכל ספק שכתב האישום מבוסס על גרסת המתלוננת בלבד. עדויותיהן של אמה של האישה וחברתה הן עדויות שמועה שאינן קבילות. מאחר שידענו שגרסת המתלוננת שקרית, חקרנו וחקרנו וחקרנו אחר מציאת המניע שלה לבצע מעשה שכזה – הייתי חייב לדעת איך הגשת תלונת שווא תשרת אותה.

   בסוף זה קרה: שיחה ארוכה עם א' שפכה אור על מערכת היחסים העכורה, וכשהבנתי שחלק מהוויכוחים שלהם התנהלו גם בהודעות ווטסאפ – ביקשתי לחקור לעומק את כל ההיסטוריה של השיחות שהוא קיים עם אשתו. שם, בהודעות הווטסאפ נחשפו מניעיה של האישה.

   מקריאה יסודית של הודעות הוואטס-אפ, הבנו שהאישה חשדה שא' בוגד בה והיתה היסטרית, כאובה ולהוטה לפגוע בו. למעשה היא החליטה סופית להתגרש מא' וכל שהיא רצתה היה לגרום לו לוותר על חלקו בדירה המשותפת. משלא הסכים לכך, כתבה לו לא אחת בהודעות: "אם אתה לא מוותר על החלק שלך בדירה, אני אדאג להכניס אותך לכלא לשנים ארוכות".

   החקירה שביצענו, חקירה שהייתה צריכה להיעשות על ידי המשטרה, הניבה הוכחה חזקה לחפותו של א', ולכך שהתלונה נמסרה שלא בתום לב.

   כתב האישום בוטל – אך מה עם הגברים האחרים שמואשמים על לא עוול בכפם?

   המשטרה לא חקרה אודות תכתובות הסלולאר ולא תפסה את הטלפונים של בני הזוג ולכן הצגת תכתובות הווטסאפ בפני יחידת התביעות לגילוי האמת ולביטול את כתב האישום.

   שמחתי בשביל א', אף שאת הצלקת שהותירה בו הפרשה אף פעם לא נצליח למחות. לדידי – אסור לאפשר לאף מערכת יחסים זוגית שנקלעת למשבר – לעשות שימוש נקמני בכוח מופרז שיש לתלונת השווא. אני יודע שלא מעט נשים מקבלות ייעוץ שפל להגיש תלונת שווא במטרה להשיג יתרון טקטי בתהליך הגירושין – זה לא פחות מפשע בעיניי!

   אני מתחייב להמשיך ובכל פעם שתיק שברקע שלו תלונת שווא על אלימות – לצאת מגדרי ולהפוך כל אבן כדי להציל את מי שמתמודד עם תלונה אכזרית שכזו. אני יודע ומאמין ש"אמת מארץ תצמח", וכשמתאמצים מכל הלב ובכל תוקף מוצאים את הדרך כדי לאפשר לאמת להציץ, לעמוד ולהזדקף. אסור שאף לא גבר אחד ימצא את עצמו מאחורי סורג ובריח או תחת כתב אישום חמור או הרחקה – רק בשל תלונת סרק מרושעת של אישה.

   #הצלחה

   *המופיע באתר הסתבכת בפלילים LawOnTheWeb אינו מחליף ייעוץ במשרד עורכי דין, ואינו מתיימר להיות מדויק, מעודכן או מקיף. העושה שימוש באתר עושה זאת באחריותו הבלעדית.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-8044023 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף