LawOnTheWeb_MainPic הסתבכת בפלילים
LawOnTheWeb_MainPic הסתבכת בפלילים
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-8044023

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  בוטל, ובצדק רב – כתב אישום בגין אלימות במשפחה

  בוטל, ובצדק רב - כתב אישום בגין אלימות במשפחה

  י' הגיע אליי הרוס לאחר שאשתו הגישה נגדו תלונת שווא במשטרה על אלימות קשה כלפיה וכלפי ילדיהם. הוא כמובן הרגיש שמערכת היחסים ביניהם אינה במיטבה, אך לא האמין שאשתו מסוגלת למעשה שכזה.

  יום למחרת ניגשה אשתו לבית המשפט, הציגה את אישור הגשת התלונה, וביקשה צו הגנה במעמד צד אחד.

  צו ההגנה, אם יינתן, יגרום לכך שי' יורחק מביתו לתקופה לא מבוטלת, וגרוע מכך – יורחק מילדיו. בנוסף, שמו הטוב ייפגע, וסביר להניח שאשתו תרוויח יתרון טקטי משמעותי בהליך הגירושין והסדרת המשמורת על הילדים.

  תוכן עניינים

  איך נוכיח את חפותו של י' כאשר בתי המשפט נוטים להגן על הנשים?

  מטרתה של המערכת הפלילית היא להגן על הציבור ועל קורבנות עבירה תוך כדי שמירה על זכויות חשודים ונאשמים. עם זאת, גבר שמוגשת נגדו תלונה על אלימות במשפחה, סביר להניח שימצא את עצמו מבלה לילה במעצר ובהמשך יורחק מביתו וזאת על סמך עדותה של המתלוננת בלבד. המערכת נוטה לעשות עוול לגברים שהוגשה נגדן תלונת שווא על אלימות מהסיבות הבאות:

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   הרצון הצודק להגן על נשים בסכנה

   החוק למניעת אלימות במשפחה נועד להגן על נשים אשר סובלות מאלימות ואיום על חייהן. לכן הסעד הניתן במסגרת החוק (הרחקה של אדם מביתו) הוא מידי. נתונים מראים שנשים מוכות רבות מפחדות להתלונן, וללא סעד של הרחקה מיידית מהבית, ספק אם נשים שסובלות מאלימות יאזרו אומץ להגיש תלונה. בין השנים 2016 ל-2017 שלושים וחמש (!) נשים נרצחו ע"י בן הזוג או ע"י בן משפחה אחר. הנתונים הקשים הללו גורמים למשטרה ולבית המשפט להחמיר עם הגברים, במטרה להגן על נשים שתלונתן אמיתית.

   נשים המנצלות לרעה את ההגנות הניתנות לנשים מוכות

   ישנן נשים שעושות שימוש ציני בחוק ומשתמשות בו כדי לצבור כוח ויתרון בהליכי הגירושין, המשמורת וחלוקת הממון. לעתים נשים אף מבקשות צו הרחקה כנקמה בבעל שבגד בהן. הקלות שבה אפשר לקבל צו הרחקה היא פרצה לניצול על ידי האישה מכל סיבה העולה בדעתה.

   אחריות אישית של מקבלי החלטות

   במקרים רבים השוטרים והשופט מעדיפים לצדד באישה כדי להגן על שמם. הרי אם יינתן צו הרחקה מבלי שהגבר אכן מאיים על האישה, לא ייגרם להם כל נזק. לעומת זאת, אם יסרבו לצו ההגנה של האישה, ובעקבות כך חס וחלילה האישה תירצח, המוניטין שלהם ייפגע. 

   הוכחנו שאשתו של י' משקרת והשופט פסק שתשלם לו פיצויים!

   במסגרת הדיון בצו ההרחקה ביקשנו מבית המשפט בדיקת פוליגרף הדדית. כבוד השופט נענה וקבע כי יתחשב בבדיקת הפוליגרף בעת שיכריע. כפי שציפינו בדיקת הפוליגרף הוכיחה שי' דובר אמת ואשתו דוברת שקר. בית המשפט ביטל את צו ההרחקה ואף פסק פיצויים לטובת י' בגובה של 20,000 ₪. בעקבות כך, לאחר מכן גם נסגר התיק הפלילי.

   מה עליך לעשות אם הוגשה כנגדך תלונת שווא?

   כאמור לצד מקרי אלימות שיש להילחם בהם בעוצמה, ישנם גם מקרים לא מבוטלים של תלונות שווא. תקופת הקורונה גורמת אף היא ללחץ כלכלי ונפשי ועשויה להוות חממה לתלונות שווא. אם הוגשה נגדך תלונת שווא, מומלץ לפעול כדלקמן:

   תיעוד – "אם אין אני לי מי לי", פעלו להוכחת חפותכם על ידי תיעוד. איספו ראיות שיוכלו לשפוך אור על האמת – מיילים, הודעות וואטסאפ, עדים וכו'.

   היוועצות בסניגור פלילי – סניגור פלילי בעל ניסיון בתלונות שווא ידע לייעץ לכם כיצד להתנהל  בחקירת משטרה וידע להפעיל כלים מקצועיים לחשיפת האמת.

   *המופיע באתר הסתבכת בפלילים LawOnTheWeb אינו מחליף ייעוץ במשרד עורכי דין, ואינו מתיימר להיות מדויק, מעודכן או מקיף. העושה שימוש באתר עושה זאת באחריותו הבלעדית.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-8044023 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף