עורך דין אמיר מורשתי
עורך דין אמיר מורשתי
פנייה לייעוץ אישיפרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 077-9974772

מידע חשוב נוסף

עבירות הלבנת הון

עבירות הלבנת הון

רשימת העבירות הפליליות בישראל אינה רשימה סגורה. בשנת 2000 התווסף לספר החוקים "חוק איסור הלבנת הון" המתייחס לאדם המבצע פעולה שנועדה להסתיר או "להלבין" כסף שמקורו מאחת מהעבירות המנויות בתוספת לחוק כמו, עבירות סמים, זנות, טרור ועוד. ישנם ענפים של עבירות פליליות בישראל המניבים כסף רב לעוסקים בהם ומגלגלים מחזורים של מאות מיליונים ואף יותר מכך. למשל שוק הזנות, שוק ההימורים, סחיטה ועוד. רווחים אלו מוזרמים למשק הישראלי לאחר הלבנתם בצינורות "כשרים" כמו קניית נכסים והשקעות הנחשבות לגיטימיות.

הלבנת הון היא עבירה פלילית חמורה ביותר, מסוג העבירות הפליליות שיש בביצוען פגיעה קשה בכלכלה הישראלית ובמשק. בדרך כלל לביצוע עבירות פליליות אין השלכות בינלאומיות העלולות לפגוע במדינה עצמה, אולם עבירות הלבנת הון פוגעות קשה במעמדה של המדינה בעיני הקהילה הבינלאומית הנלחמת אף היא בהלבנת הון ומנהלת "רשימה שחורה" של מדינות שאינן עושות די כדי להילחם בתופעת הלבנת ההון. היכללות ברשימה זו גורמת נזק אדיר להשקעות המגיעות לארץ ולמעמדה המוניטרי של ישראל בעולם. בעקבות חקיקת החוק, הוחמרו נהלי האכיפה על מוסדות פיננסים בישראל והושתתה רגולציה מקיפה על כל הפעולות הפיננסיות מסכומים מסוימים.

לקריאה נוספת אודות עבירות הקשורות עם הלבנת הון:

*המופיע באתר הסתבכת בפלילים lawontheweb אינו מחליף ייעוץ במשרד עורכי דין, ואינו מתיימר להיות מדויק, מעודכן או מקיף. העושה שימוש באתר עושה זאת באחריותו הבלעדית.

לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מידע חשוב נוסף