LawOnTheWeb_MainPic הסתבכת בפלילים
LawOnTheWeb_MainPic הסתבכת בפלילים
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-8044023

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  סחר בסמים בטלגראס – ושוחרר ממעצר!

  כתב אישום חמור הוגש נגד ר' על עשרות עסקאות בסחר בסם באמצעות אפליקציית הטלגראס. נראה היה שלמשטרה יש ראיות חזקות להוכחת אשמתו ור' עמד בפני מעצר ממושך. לאחר שהתיק הגיע לידי, חלה תפנית בעלילה והוא שוחרר ממעצר.

  סחר בסמים בטלגראס - ושוחרר ממעצר!

  תוכן עניינים

  ר', אדם ללא עבר פלילי בשנות העשרים לחייו, פנה אליי לאחר שנאשם בסחר בסמים דרך הטלגראס ונעצר. השימוש בטלגראס – אפליקציית מסרים מאובטחת המקשרת בין סוחרים לצרכני גראס – תפס תאוצה בשנתיים האחרונות וסחף אחריו גם אנשים נורמטיביים רבים. הפלטפורמה המוצפנת חוללה מהפכה של ממש בסחר בסמים, והפכה אותו לקל הרבה יותר:

  1. לא צריך לצאת מהבית – קל לרכוש סם כמו להזמין סושי ב-Take Away. כבר לא צריך להיפגש עם טיפוסים מפוקפקים בסמטאות חשוכות. הלקוח בוחר את סוג הסם שהוא רוצה, מתרשם מתמונה של הסחורה, ומקבל אותה במשלוח עד הבית (או לאסוף מנקודת האיסוף).
  1. זמינות – האפליקציה זמינה ללקוחות בכל רחבי הארץ ומחולקת לפי אזורים לשם הנוחות. המבחר העומד בפני המשתמש הוא גדול יותר מאי פעם. הלקוחות יכולים אף להתרשם מפידבק שמשתמשים השאירו לגבי השירות שקיבלו מהסוחר, הסם והמחיר. (לא יאומן!).

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   נחשד בסחר בסמים בטלגראס ועמד בפני מעצר ממושך

   נפגשתי עם ר' בתא המעצר. בכתב האישום שהוגש נגדו מפורטים לא פחות מ-45 עסקאות סמים שונות (!) שנעשו בטלגראס. אמנם מדובר היה בעסקאות של גרמים בודדים, אך הבהרתי לו שהכלל של בתי המשפט במקרים אלו הוא מעצר ובעתיד גם עונש מאסר.

   השאלה היא האם יש ראיות מספיקות לאשמה ולכן התחלנו במלאכת לימוד תיק החקירה: קראנו את ההודעות, הצלבנו בין הפרטים, ערכנו השוואה בין התוצרים וכך הגענו אל הפערים בתיק.

   מדיניות של החמרה עם סוחרים בטלגראס

   בשנים האחרונות ראיתי כיצד בתי המשפט נוקטים בגישה מחמירה במיוחד כלפי סוחרי הרשת. בגלל שזהות המשתמשים באפליקציה מוצפנת, הפוטנציאל העברייני גבוה ונדרשת גישה מחמירה כדי למגר את התופעה.

   בנוסף לכך – פריצה של ההצפנה ברשת טלגראס דורשת יכולות טכנולוגיות שאין בידי המשטרה. חוסר האונים אל מול היכולות הטכנולוגיות מביא גם הוא את בית המשפט להחמיר ולהורות על מעצר החשודים באופן כמעט גורף.

   פריצת דרך במקרה של ר': הצבעה על כשלים בחקירה וחולשת הראיות

   קראתי ביסודיות את כל תיק החקירה, הצלבתי את כל הנתונים, וגיליתי שבידי המשטרה היו רק עדויות של צרכנים שאינם מכירים את זהותו של האיש ממנו קנו את הסם. אותם עדים מסרו למשטרה את כינויו של הסוחר בטלגראס, אך בידי המשטרה לא הייתה כל ראייה שקושרת את ר' לביצוע עבירת הסחר או תכתובת שמתעדת את הקנייה. משראיתי כי הנתונים הסלולריים לא תמכו בראיות הבנתי כי העובדות המפורטות בכתב האישום אינן חד משמעיות כפי שהוצגו בפני השופט.

   התוצאה: ר' השתחרר ממעצר; אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

   בית המשפט שמע את טענותיי ובחן את הראיות. בסופו של דבר השופט השתכנע שיש חולשה בראיות המשטרה,  והחליט לשחרר את ר'. הצלחנו לשכנע את בית המשפט שבשל עברו הנורמטיבי והחולשה בראיות, נכון יהיה לשחררו ממעצר וכך היה.

   התיק הזה מלמד על חשיבותם של הפרטים הקטנים. אין לקחת דבר כמובן מאליו ויש לחקור, להצליב נתונים, ולבחון את הראיות בצורה מעמיקה. עולם המשפט הפלילי אינו מגרש משחקים של המשטרה, כל עובדה לחובת נאשם על התביעה להוכיח מעל לכל ספק סביר! אין מקום לספקולציות, שמועות או מידע מודיעיני לא מבוסס כדי להרשיע אדם בפלילים ולפגוע בחפותו.

   #הצלחה

   *המופיע באתר הסתבכת בפלילים LawOnTheWeb אינו מחליף ייעוץ במשרד עורכי דין, ואינו מתיימר להיות מדויק, מעודכן או מקיף. העושה שימוש באתר עושה זאת באחריותו הבלעדית.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-8044023 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף