עורך דין אמיר מורשתי
עורך דין אמיר מורשתי
פנייה לייעוץ אישיפרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 077-9974772

מידע חשוב נוסף

עבירות רכוש

עבירות רכוש

למרות שהאדם הנורמטיבי אינו מבצע עבירות פליליות בישראל, הוא נפגע לא אחת מביצוע עבירת רכוש: גניבת רכב, שוד, ונדליזם, פריצה לבית – מצבים המוכרים לכל אזרח. עבירות אלו פוגעות קשות בקניינו וברכושו של האדם ולעיתים, במקרה של גניבה, שוללות את בעלותו לצמיתות. לעבירות אלו השלכות כלכליות רוחביות כגון סכומי הכסף הגבוהים שחברות הביטוח מחויבות להן, השקעות כספיות באבטחה, שמירה ומניעת עבירות כאלו, כאשר כסף זה יכול היה להיות מנותב לאפיקים חבריים וכלכליים משתלמים יותר.

מנעד העונשים שנקבע בחוק לעבירות רכוש הוא רחב ונפסק עפ"י הנסיבות, היקף הרכוש הניזוק, רמת האלימות שהייתה מעורבת באירוע, כוונה פלילית ועוד. עבירות רכוש גורמות לאזרח הנורמטיבי להטיל ספק ביכולת הרשויות לשמור על שלמות גופו ורכושו וכתוצאה מכך לפגוע באמון הציבור ברשויות שכן גם למשטרה סדר עדיפויות בטיפול בעבירות פליליות בישראל, וגניבת רכב ודאי שאינה עומדת בראש הרשימה, למרות חשיבותה לאזרח הקטן שנפגע ישירות מעבירת הרכוש.

מאמרים נוספים שפורסמו באתר בנושאי עבירות רכוש:

*המופיע באתר הסתבכת בפלילים lawontheweb אינו מחליף ייעוץ במשרד עורכי דין, ואינו מתיימר להיות מדויק, מעודכן או מקיף. העושה שימוש באתר עושה זאת באחריותו הבלעדית.

לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מידע חשוב נוסף