LawOnTheWeb_MainPic הסתבכת בפלילים
LawOnTheWeb_MainPic הסתבכת בפלילים
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  יגיע כפיים 2, בית פיילוט

  ת"א, מיקוד: 6777886

  טלפון: 077-8044023

  מדיניות הפרטיות

  הצהרת נגישות

  מידע חשוב נוסף

  האם עיסוי אירוטי הוא עבירה פלילית בישראל?

  המונח עיסוי אירוטי מתייחס אל מתן שירותים המיועדים להביא אדם לסיפוק מיני, והוא חלק מניסיון של אלו המקדמים מתן שירותי זנות, לשוות באמצעות טרמינולוגיה אקזוטית ממד חוקי לפעילותם. זאת, אף על פי שהמעשה של עיסוי אירוטי הוא מעשה זנות על פי כל פרשנות סבירה.

  ואולם, לצד סיווג העיסוי האירוטי כמונח המטשטש מעשה שהוא במהותו מעשה זנות, נשאלת השאלה האם מדובר בעבירה פלילית. על מנת לקבל מענה לשאלה זו, יש לחלק את מפת צריכת הזנות במדינת ישראל ל-3 רכיבים מרכזיים – הצרכן, האדם העוסק בזנות והגורם המקדם את פעילות הזנות – ולבחון את הדין החל על כל אחד מהם.

  תוכן עניינים

  מה הדין החל על מתן שירותי זנות בישראל?

  אדם המספק שירותי זנות בעצמו אינו נחשב עבריין רק מעצם מתן השירות תמורת כסף. הפליליות הטמונה במעשה הזנות נוגעת לשני הצדדים הנהנים מעיסוקו של אותו אדם – הגורם המסרסר בו בדרך זו או אחרת, והצרכן אשר תמורת סכום כסף, זוכה לקבלת שירותי זנות.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   חוק העונשין כולל מגוון התנהגויות הנחשבות אסורות ביחס למעשה הזנות, שאלו העיקריות שבהן:

   1. ניהול מקום בו ניתנים שירותי זנות.
   2. פרסום אודות מתן שירותי זנות.
   3. הבאת אדם אחר לעסוק בזנות.
   4. עשיית רווח כלכלי מהכנסותיו של אדם המספק שירותי זנות.
   5. איסור צריכת מעשה זנות על ידי קטין.

   מה הופך עיסוי ארוטי לעבירה פלילית?

   המונח מעשה זנות בחוק העונשין אינו זוכה לפרשנות דרכה ניתן לערוך הבחנה בין מגע מסוג אחד המהווה מקור להטלת אחריות בפלילים, לבין מגע שהינו לגיטימי ובגבולות החוק. עיסוי ארוטי ניתן להגדרה כמעשה זנות, מאחר שהוא מצוי במתחם ההגדרה של מעשה זנות על פי השכל הישר.

   זאת, לאור העובדה שהמטרה של עיסוי ארוטי הוא סיפוק מיני, העיסוי ניתן בתמורה, ומערכת היחסים בין מקבל העיסוי לבין נותן העיסוי הוא של שימוש בגופו של נותן העיסוי על ידי מקבל העיסוי. כל הרכיבים הללו מהווים מעשה זנות באופן שאינו ניתן לפרשנות סבירה אחרת, ומכוח כך חלות עליו הוראות החוק הפליליות הנוגעות למושג הרחב של מעשה זנות.

   מה העונש על קבלת עיסוי אירוטי?

   אדם המקבל עיסוי ארוטי הוא מי שנחשב לצרכן של מעשה זנות ומכוח כך חלות עליו שתי הוראות חוק – האחת היא הוראה פלילית על פי החוק לאיסור צריכת זנות. לפי חוק זה, מעשה צריכת הזנות מהווה עבירה פלילית מנהלית שהעונש בגינה הוא קנס מנהלי בסך 2,000 ₪, אותו עליו לשלם לקופת המדינה. ככל שמדובר במעשה החוזר על עצמו, גובה הקנס יוכפל.

   לעומת זאת, במידה שנותן העיסוי מספק שירותי הזנות הוא קטין, אזי מדובר בעבירה פלילית שאכיפתה אינה נעשית במסלול מנהלי של הטלת קנס לתשלום בלבד, אלא מעמידה את מבצעה בפני אפשרות של הליך פלילי בבית המשפט. העבירה של צריכת שירותי זנות מקטין מוצאת מקומה בחוק העונשין והעונש בצדה הוא עד 5 שנות מאסר מאחורי סורג ובריח.

   מה צפוי למי שקיבל עיסוי אירוטי מקטין?

   כאמור, מעשה קבלת עיסוי אירוטי מקטין הוא עבירה פלילית המסווגת כעבירת פשע, קרי עבירה שהעונש המירבי בצדה עולה על 3 שנות מאסר. מבצע העבירה צפוי להיעצר לזמן קצר לטובת השלמת ביצוע פעולות חקירה על ידי המשטרה, אולם ככל שמדובר במי שאין לחובתו עבר פלילי המעיד על מסוכנות, הוא צפוי להשתחרר לאחר מספר ימים למעצר בית.

   לאחר מכן, ככל שהתביעה תמצא כי קיימות ראיות מספיקות להעמדתו לדין, היא צפויה ליידע אותו על כוונתה להגיש כתב אישום תוך מתן זכות שימוע טרם ההגשה. ככל שנימוקי החשוד בשלב השימוע לא ישכנעו את התביעה להימנע מאישום והחשוד יועמד לדין, הוא עשוי למצוא עצמו מרצה עונש הנע בטווח רחב שבין ענישה שיקומית צופה פני עתיד ועד מאסר בפועל.

   עיסוי אירוטי בתמורה – אסור על פי חוק

   אדם המבקש לעשות שימוש בגופו של אדם אחר לסיפוקו המיני תמורת כסף, הוא מי שעושה הלכה למעשה עבירה של צריכת זנות. ביצוע עבירה זו עשוי להעמיד אותו בפני האפשרות כי ייתפס על ידי המשטרה ובהתאם לכך יוטל עליו קנס כספי במסגרת החוק לאיסור צריכת זנות. יתר על כן, במקרה שנותן העיסוי האירוטי הוא קטין, עשוי אותו צרכן לעמוד בפני הליך פלילי שסופו בענישה מאחורי סורג ובריח.

   *המופיע באתר הסתבכת בפלילים LawOnTheWeb אינו מחליף ייעוץ במשרד עורכי דין, ואינו מתיימר להיות מדויק, מעודכן או מקיף. העושה שימוש באתר עושה זאת באחריותו הבלעדית.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-8044023 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף