ייבא אצבעות חשיש מחו"ל – ולא הורשע בפלילים

מאת: עו"ד ארז אבוהב

ייבא אצבעות חשיש מחו"ל – ולא הורשע בפליליםרונן (שם בדוי) פנה אליי לאחר שהודה בחקירה שייבא מחו"ל אצבעות חשיש בתוך גופו. המשטרה קיבלה מידע מודיעיני לגביו ובאישון לילה התדפק על ביתו צוות של לא פחות מ-10 שוטרים מלווים בכלבי חיפוש וצו בית משפט. כמו שאתם יכולים להבין, עבירת ייבוא סם היא עבירה חמורה שהעונש לצידה עומד על מספר לא מבוטל של שנות מאסר.

במהלך החיפוש השוטרים מצאו בביתו 400 גרם של סם מסוכן מסוג חשיש, כמות גדולה המצביעה על כוונה מסחרית. רונן נעצר מיד, והודה שקנה את הסם בברצלונה, עטף אותו בקונדום, בלע אותו ופלט אותו מגופו כשהגיע לארץ. מיותר לציין שרונן לא התייעץ עם עורך דין לפני החקירה או במהלכה.

 

כתב אישום חמור

רונן הגיע אליי בשלב שלכאורה כבר אי אפשר היה להציל את התיק – החיפוש של המשטרה היה תקין, נמצא סם, ורונן הודה בחקירה. למעשה מדובר בתיק "סגור". במיוחד כשהמשטרה ציינה את פוטנציאל העבירה הגבוה – את כמות הסם, את החשד לסחר, ואת תעוזתו של רונן.

תפנית: שיחה עם רונן הובילה לגילוי פרטים מפתיעים

שוחחתי עם רונן, הסתבר כי לפניי סטודנט לרפואה בשנתו הרביעית, אינטליגנט ואיש שיחה נעים. "מה לסטודנט לרפואה ולייבוא חשיש?" שאלתי אותו. רונן הסביר שבשנה האחרונה החל לסבול מכאב כרוני בלתי נסבל שהפריע לתפקודו וללימודיו והוא נקלע למצוקה נפשית. רק הסם הרגיע אותו והעלים את הכאב. לרונן לא הייתה כל כוונה לסחור בסם, אלא להשתמש בו לצרכיו הרפואיים.

לצורך שימוש בריאותי בסם, נדרש אישור רפואי שלא היה בידי רונן.

רונן החל טיפול בשירות המבחן, והמדינה התרשמה שמדובר בצעיר נורמטיבי הסובל מכאב כרוני שמטרתו היחידה הייתה להקל על מצבו הבריאותי ולא מעבר לכך. בנוסף, הפניתי את רונן לרופאים המתמחים בכאב כרוני. לשמחתנו גם הם הכירו במצבו של רונן, ואישרו לו שימוש בקנאביס רפואי.

במקום להישלח למאסר –התיק מסתיים ללא הרשעה פלילית

בצעד חריג למרות התעוזה והחומרה במעשיו, בית המשפט השתכנע מטיעוניי, אימץ את עמדת שירות המבחן ונמנע מהרשעתו. הסיבה לכך היא שהוכחנו שהרשעתו בפלילים תגרום לנזק קונקרטי לנאשם ותפגע אנושות בעתידו.

#הצלחה

עו"ד ארז אבוהב: "סנגור זה לא מקצוע אלא מצב נפשי. הוא צריך להיות עורך דין מנוסה ומנהיג בכל רמח אבריו. כעורך דין פלילי שייצג נאשמים בתיקים המורכבים ביותר בעשור האחרון אני יכול לומר באופן מוחלט, אין תיק לא טוב יש סנגור לא טוב. לכל דבר יש פתרון, צריך להתאמץ להשיגו ולהילחם עליו. כזה אני."

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.


אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם מלא *

מספר טלפון *

תוכן הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 0539348881מידע חשוב נוסף