ייצוג חשודים בעבירות הונאה על ידי עו"ד פלילי

זומן אדם לחקירה בגין עבירת הונאה, עליו לפנות מיד אל עו"ד פלילי, המתמחה בעבירות הונאה. ייצוג משפטי בשלב מוקדם, יכול למנוע הגשת כתב אישום ולסיים את ההליך הפלילי בחקירה בלבד. אם הוגש כתב אישום ויש סיכוי נמוך לזיכוי, ינהל עו"ד פלילי, משא ומתן עם התביעה, על מנת לחתום על הסדר טיעון.

ייצוג חשודים בעבירות הונאה על ידי עו"ד פלילי

הונאה הוא מעשה של הטעייה מכוונת, אשר מטרתה בדרך כלל, היא רווח כלכלי. ישנם סוגים שונים של עבירות הונאה, למשל, הונאת נושים, קשירת קשר להונות והתחזות כבעל תעודה, כאשר חוק העונשין, קובע לכל סוג של עבירה, את העונש שלה, על פי חומרתה.

מאמרים פופולריים נוספים:שיקולי ענישה בעבירות מסאתה חשוד בעבירות זיוף והונאה?

עבירות הונאה בחוק העונשין

בדין הפלילי, מספר עבירות של הונאה, אשר כולן מופיעות בחוק העונשין (סעיפים 439-446) וביניהן:

  1. הונאת נושים: כל הנותן במתנה, מוסר, מעביר, או משעבד נכס בבעלותו, או גורם לאחד מאלה, על מנת להונות נושה, דינו מאסר של שלוש שנים.
  2. קשירת קשר להונאה: קשירת קשר על מנת להשפיע במרמה על מחיר השוק של דבר מה הנמכר בפומבי, או על מנת להונות את הציבור, או לסחוט נכס מאדם, יהיה עונשו שלוש שנות מאסר.
  3. התחזות כאדם אחר: המציג עצמו כאדם אחר, חי או מתי, על מנת להונות, עונשו שלוש שנים. במקרה שבו ההתחזות היא לאדם הזכאי לנכס על פי צוואה או על פי דין, על מנת לקבל את הנכס, העונש יהיה מאסר של חמש שנים.

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.

בחירת עו"ד פלילי לייצוג

יש לפנות לייעוץ משפטי, עם תחילתו של ההליך הפלילי, כלומר, עם הזימון לחקירה. חשוב מאוד לבחור את עורך הדין המתאים, על מנת שהטיפול המשפטי יהיה מקצועי ויעיל. מיהו עורך הדין המתאים? הוא, ראשית לכל, עו"ד פלילי, המתמחה בייצוג בעבירות הונאה. התחום הפלילי הוא רחב למדי וכולל סוגים שונים של עבירות. לפיכך, יש לוודא כי עורך הדין הוא בעל ניסיון בייצוג בתחום זה.

כדאי מאוד לקבל המלצה על עו"ד פלילי ולעניין זה, אפשר להיעזר בעורכי דין אחרים שמכירים מהכרות אישית (קרובי משפחה, שכנים וכיו"ב). פרט נוסף חשוב הוא הכימיה בין הלקוח לבין עורך הדין. על הלקוח לתת אמון מלא בעורך דינו ועל כן, יש לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי, עמו יש ללקוח כימיה טובה.

עסקת טיעון בעבירות הונאה

סבר עורך הדין, על פי חומר הראיות, כי אין סיכוי ממשי לזיכוי, יפעל להסדר טיעון, על מנת להקל בעונשו של הנאשם. התביעה איננה מחויבת כמובן להסכים לעסקת טיעון ובכל תיק, עושה היא את שיקוליה, האם כדאי להציע עסקת טיעון או אם לאו. בין שיקוליה: סיכויים להרשעה בעבירות שבכתב האישום והאינטרס הציבורי.

בית המשפט צריך לאשר כל הסדר טיעון שנחתם בין הפרקליטות לנאשם והוא אינו מחויב לאשרו. ככלל, בתי המשפט אינם נוטים להתערב בהסדרי טיעון, למעט מצבים מסוימים, כמו למשל, מצב שבו עונשו של הנאשם על פי ההסדר, אינו מתאים כלל לחומרת העבירה ונסיבותיה ורחוק מאוד מן העונש שהיה מטיל בית המשפט על הנאשם.

עורכי דין העוסקים בתחום הפלילי ומתמחים בעבירות כלכליות, מייצגים חשודים ונאשמים בעבירות הונאה. ישנם סוגים שונים של עבירות הונאה, למשל, הודיה כוזבת בהתחייבות והונאת נושים.

עו"ד ארז אבוהב: "סנגור זה לא מקצוע אלא מצב נפשי. הוא צריך להיות עורך דין מנוסה ומנהיג בכל רמח אבריו. כעורך דין פלילי שייצג נאשמים בתיקים המורכבים ביותר בעשור האחרון אני יכול לומר באופן מוחלט, אין תיק לא טוב יש סנגור לא טוב. לכל דבר יש פתרון, צריך להתאמץ להשיגו ולהילחם עליו. כזה אני."

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.


אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם מלא *

מספר טלפון *

תוכן הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 0539348881מידע חשוב נוסף