ייצוג על ידי עו"ד פלילי בעבירות רכוש

עבירות רכוש, הן עבירות אשר מטרתן לשלול מאדם את רכושו או לפגוע בו, כאשר לא פעם, הן מלוות גם באלימות קשה. ישנם סוגים שונים של עבירות רכוש, למשל, גניבה ופריצה, אשר לעיתים קרובות, נעשות במקביל, כלומר, הגנב קודם כל פורץ למקום ממנו הוא גונב את הרכוש.

חוק העונשין הקדיש מספר סעיפים לעבירת הגניבה, כאשר ישנם עונשים שונים לסוגים שונים של גניבות, למשל, גניבה מאדם פרטי, עונשה שלוש שנים וגניבה בידי עובד ציבור, עונשה יהיה בנסיבות מסוימות, עשר שנים.

עו"ד פלילי מייצג לקוחות בעבירות שונות וגם בעבירות רכוש כאשר הייצוג מתחיל עם החקירה במשטרה ונמשך עד תום ההליך הפלילי. חשוב מאוד לפנות לייצוג של עו"ד פלילי, כבר בשלב החקירה במשטרה ולא להשתהות. צעד זה נכון לגבי כל חקירה במשטרה וקל וחומר, כאשר מדובר על עבירות שהעונש בגינן הוא עונש מאסר, כמו גניבה ופריצה.

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.

מאמרים פופולריים נוספים:חוק איזוק אלקטרונישיבוש הליכי משפטבעילה אסורה בהסכמה

גניבה ופריצה

שתי עבירות אלו מבוצעות בדרך כלל יחד, כאשר הגנב, פורץ למקום ממנו הוא לוקח את הרכוש. חוק העונשין מבחין בין סוגים שונים של גניבה, למשל:

  1. גניבה מאדם פרטי: העונש הוא מאסר של שלוש שנים.
  2. גניבה על ידי עובד ציבור: גנב עובד ציבור, נכס של המדינה, אשר ערכו עולה על 1,000 ₪, דינו יהיה עשר שנות מאסר.
  3. גניבה על ידי מנהל: במקרה שבו הגנב הוא חבר דירקטוריון או נושא משרה של תאגיד וגנב נכס של תאגיד, דינו – מאסר של שבע שנים.

עבירת הפריצה, גם היא מופיעה במספר סעיפים בחוק העונשין, כאשר יש הבחנה למשל, בין פריצה למקום מגורים, לבין פריצה למקום שאינו משמש למגורים. פריצה בנסיבות מחמירות, העונש בגינה יהיה כפול.

כיצד לבחור עו"ד פלילי לייצוג?

חקירת משטרה היא תחילתו של ההליך הפלילי. היא יכולה להסתיים ללא כל תוצאות, אך עלולה להביא להמשך הליכים והחמור שבהם: הגשת כתב אישום. נחקר או נאשם, המבקש לשמור על זכויותיו, חייב לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי מומחה, אשר ייצג אותו. חשוב מאוד לבחור את עורך הדין המייצג, בזהירות רבה, על מנת לקבל את הטיפול המשפטי האופטימאלי.

הכלל החשוב ביותר בבחירת עו"ד פלילי, הוא בדיקת ניסיונו של עורך הדין בייצוג בסוג העבירה הספציפי. זומנתם לחקירה במשטרה בגין עבירת רכוש? שכרו את שירותיו של עו"ד פלילי, המתמחה בעבירות אלו. פנו אל עו"ד פלילי, בעל מזג נוח, אשר יודע להיות אסרטיבי אך אינו מאבד את עשתונותיו.

עסקת טיעון – מהי?

מונח מרכזי בהליך הפלילי, הוא עסקת טיעון. מדובר למעשה בהסכם בין הפרקליטות לנאשם, במסגרתו, מודה הנאשם בביצוע עבירה פלילית. תמורת הודאתו, מסיר התובע עבירות נוספות המופיעות בכתב האישום ו/או מפחית מעונשו של הנאשם. עו"ד פלילי ימליץ ללקוח, לחתום על הסדר טיעון, היכן שיש סיכון משמעותי כי הלקוח יורשע, אם יעמוד למשפט וכי עונשו, יהיה חמור מזה המוצע לו, במסגרת עסקת הטיעון. כל הסדר טיעון, צריך לקבל את אישור בית המשפט, כאשר במרבית המקרים, מכבד בית המשפט את הסכמת הצדדים ולא מתערב.

ישנם סוגים שונים של עבירות רכוש, למשל, גניבה ופריצה. העונשים בגין עבירות אלו, משתנים בהתאם לזהות המבצע וחומרת העבירה אך מדובר בעונשי מאסר. לאור המשמעות החמורה, חשוב לפנות אל עו"ד פלילי, מיד עם הזימון לחקירה. עורך הדין ייצג את הלקוח, עד לתום ההליך.

 

עו"ד ארז אבוהב: "סנגור זה לא מקצוע אלא מצב נפשי. הוא צריך להיות עורך דין מנוסה ומנהיג בכל רמח אבריו. כעורך דין פלילי שייצג נאשמים בתיקים המורכבים ביותר בעשור האחרון אני יכול לומר באופן מוחלט, אין תיק לא טוב יש סנגור לא טוב. לכל דבר יש פתרון, צריך להתאמץ להשיגו ולהילחם עליו. כזה אני."

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.


אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם מלא *

מספר טלפון *

תוכן הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 0539348881מידע חשוב נוסף