מחיקת רישום פלילי על ידי עו"ד פלילי

אדם אשר הורשע בעבירה פלילית, הוא בעל רישום פלילי, כאשר הרישום אינו נמחק עם סיום ריצוי העונש, אלא יימחק רק עם תום תקופת ההתיישנות. ישנה אפשרות לפנות לנשיא המדינה, בבקשת חנינה למחיקת הרישום, טרם הסתיימה תקופת ההתיישנות ורבים בוחרים לעשות זאת, בשל משמעותו של הרישום הפלילי.

קיומו של רישום פלילי, מפריע לניהול חיים נורמטיביים, בעיקר בכל הנוגע לקבלה לעבודה. הדבר כמובן מקשה מאוד על השתקמותו של בעל הרישום הפלילי, לאחר ריצוי העונש ולכן, קיימת אפשרות למחיקת הרישום. הבקשה למחיקה, מוגשת בכתב וכדאי מאוד להגישה באמצעות עו"ד פלילי, בעל ניסיון בתחום הפלילי בכלל ובבקשות מסוג זה, בפרט.

מאמרים פופולריים נוספים:מה ההשפעה שיש לרישום פלילי?איך אפשר לפעול לסגירת תיק פלילי?

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:רכב.

בקשה למחיקת הרישום – באמצעות עו"ד פלילי בלבד

החוק מאפשר לנשיא המדינה לחנון בעלי רישום פלילי ולמחוק את רישומם, אך חלק ניכר מן הבקשות הללו, נדחות. מטבע הדברים, ככל שהבקשה מנוסחת צורה בהירה יותר, ככל שתכלול, נימוקים טובים יותר ותציג נכונה, את הפן המשפטי, לצד הפן העובדתי, סיכוייה להתקבל, גבוהים יותר. לשם כך, דרושה לנו מומחיותו של עו"ד פלילי:

  1. האם כדאי להגיש כעת: עו"ד פלילי ייעץ ללקוח, האם כדאי להגיש את הבקשה כעת, או להמתין זמן מה, על מנת שמרחק הזמן בין מועד ביצוע העבירה לבין הגשת הבקשה, יהיה רב יותר.
  2. הצגת הטיעונים: עו"ד פלילי, בעל ניסיון, יידע להציג את המבקש באור החיובי ביותר ויבנה את הטיעונים המצדיקים, את קבלת הבקשה.
  3. הגשה באופן עצמאי הגשת הבקשה באופן עצמאי, מצמצמת מאוד את הסיכויים שלה להתקבל.

מהם השיקולים של הנשיא?

בקשת מחיקת רישום פלילי, היא למעשה בקשת חנינה וככזו, הנשיא צריך להשתכנע כי המבקש, ראוי לחנינה. חומרת העבירה, הנסיבות שהובילו לביצועה, הזמן שחלף מאז ביצוע העבירה, הם חלק מן השיקולים של נשיא המדינה, בבואו להחליט, האם לקבל או לדחות, בקשה של מחיקת רישום פלילי. מטבע הדברים, ככל שמדובר בעבירה חמורה יותר, קטנים הסיכויים כי הבקשה תתקבל, למעט מקרים בהם היו נסיבות מקלות.

עו"ד פלילי, המנסח בקשת מחיקה, ישים דגש על התנהגות המבקש, מאז ביצוע העבירה, קרי, יראה כי המבקש, חי מאז חיים רגילים ויציבים, עם מקום עבודה קבוע, מקום מגורים קבוע וכיו"ב.

משמעות המחיקה

אחת הסיבות לכך כי הרישום הפלילי מפריע לניהול חיים תקינים, היא כי המידע על ההרשעה, זמין לגופים שונים ולרשויות רבות. כך, נמנע מבעל הרישום, להתקבל ללימודים ולמקומות עבודה שונים. עם מחיקת הרישום, יחדלו הגופים השונים, לקבל מידע על ההרשעה הפלילית. לכן, לכל בעל רישום פלילי, כדאי לפנות אל עו"ד פלילי, אשר יגיש עבורו בקשה למחיקת הרישום.

רישום משטרתי – מהו?

הרישום הפלילי נוצר, עם הרשעה במשפט פלילי. הרישום המשטרתי נוצר, כאשר אדם נחקר במשטרה וחקירתו נסגרה באחת משתי עילות: העדר עניין לציבור והעדר בראיות. העילה השלישית, היא עילה של העדר אשמה, אינה מותירה רישום משטרתי.

עו"ד פלילי מטפל גם בבקשות של מחיקת רישום משטרתי, אשר יכול גם הוא לעמוד בדרכו של בעל הרישום, בקבלה ללימודים/עבודה. בקשת המחיקה של רישום משטרתי, איננה בקשת חנינה והיא מוגשת ליחידה המשטרתית, שהייתה אחראית על החקירה וקבעה את עילת הסגירה. ישנן עילות שונות למחיקת הרישום המשטרתי ובראשן: שינוי עילת הסגירה של התיק.

רישום פלילי מפריע לניהול חיים תקינים ולכן, בעלי רישום פלילי, פונים בבקשה לנשיא המדינה, למחיקת הרישום. בקשות אלו, לרוב אינן מתקבלות ולכן, אין להגיש את הבקשה באופן עצמאי, אלא ידי עו"ד פלילי, המנוסה בכתיבת בקשות מסוג זה.

 

עו"ד ארז אבוהב: "סנגור זה לא מקצוע אלא מצב נפשי. הוא צריך להיות עורך דין מנוסה ומנהיג בכל רמח אבריו. כעורך דין פלילי שייצג נאשמים בתיקים המורכבים ביותר בעשור האחרון אני יכול לומר באופן מוחלט, אין תיק לא טוב יש סנגור לא טוב. לכל דבר יש פתרון, צריך להתאמץ להשיגו ולהילחם עליו. כזה אני."

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:משאית.


אין לראות בעמוד זה ובכלל באתר הסתבכת בפלילים? יצוג במשפט פלילי המלצה, חוו"ד משפטית, יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי; בנוסף, התוכן באתר עו"ד פלילי לא מתחיב להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני; המבקר באתר ייקח בחשבון כי מידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על הכתוב באתר עו"ד פלילי עושה זאת באחריותו האישית המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם מלא *

מספר טלפון *

תוכן הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:בית.
פרטי יצירת קשר:

רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 077-9974772

 מידע חשוב נוסף